Hakkımızda

Günümüzde, teknolojik alandaki gelişmeler insanlığın yaşam tarzlarını değiştirmekte ve giderek bir lüks olmaktan çıkıp her bireyin kolayca ulaşabileceği bir ihtiyaç olarak insanlık tarihinde yerini almaktadır. Gelişen ve genişleyen toplumlarda ihtiyaç kavramı sürekli değişmekte ve teknoloji ile paralel bir seyir takip etmektedir. Bundan yıllar önce ampulün evlerimizde bir düğmeyle açılabilmesi büyük bir atılımdı. Bu doğrultuda şirketimiz yeni teknolojileri sizlerle buluşturmayı amaçlamaktadır. Artık bu ampulün kullanıcı mekana girdiğinde, hava karardığında veya komutlarla kontrol edilmesi önem arz etmektedir. Akıllı sistemlerle insanların hayat standartlarını yükseltmek temel hedeflerimizdendir.

 

Genel Müdürümüz ve Ekip Liderimiz Dr. Murat DENER, 2005’te Lisans, 2008’de Yüksek Lisans, 2012’de ise Doktora eğitimini onur derecesiyle tamamlamıştır. Bu süre zarfında uluslararası düzeyde birçok makalesi ve bildirisi yayınlanan Dr. DENER, aynı zamanda birçok projede araştırmacı olarak görev almıştır. Doktora tezinde “Kablosuz Sensör Ağlarda Güvenli Bir Veri Bağı Katmanı Protokolü Tasarımı ve Gerçekleştirilmesi” başlıklı konuyu çalışmış ve geliştirdiği protokolü MicaZ ve TelosB düğümleri üzerinde uygulamıştır.

 

2011 yılında Gazi Üniversitesinin desteğiyle Atlanta, Georgia, USA’da bulunmuştur. Sensör Ağlarda dünyada önemli bir yeri olan Georgia Tech Üniversitesi, School of Electrical and Computer Engineering bölümünde hem tez çalışmasına devam etmiş hem de burada bulunan Kablosuz Sensör Ağı Takımının başkanı olmuş ve ortak birçok proje geliştirmiştir. Projelerden birisi de Georgia Tech stadyumuna kablosuz sensör ağı kurulmasıdır. Buradaki çalışmalarından dolayı Akademik Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

Araştırmaları ve incelemeleri sırasında Türkiye’de Kablosuz Sensör Ağlarının uygulamalarının yapıldığı bir şirket olmaması ve bu uygulamaların sadece makalelerde yer alması dikkatini çekmiştir. Ayrıca bu süreçte araştırma projelerinde gereken sensör düğümlerinin Türkiye’de bulunmaması, yurtdışından ithal edilmesi, bunun içinde aylarca beklemesi, onu neden bu ürünler Türkiye’de üretilmesin düşüncesine yöneltmiştir. 2012 yılında doktorasını bitiren DENER’in, bu iş fikri ile şirket kurmak ilk hedefini oluşturmuştur.

 

2013 yılı itibariyle çalışmalarına başlayan Dr. DENER’in proje başvuruları ve değerlendirme süreçlerinin ardından 1 yıl içerisinde ekibimizle birlikte aşağıdaki başarıları gerçekleştirmiştir.

 

2014 Nisan

“Kablosuz Sensör Ağları Uygulamalarının Gerçekleştirilmesi”, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teknogirişim Sermayesi Desteği, İş Fikri Sahibi

 

2014 Haziran

Gazi Üniversitesi, II. Bilim Günleri Proje Pazarı Yarışması, Teşvik Ödülü

 

2014 Kasım

“Kablosuz Sensör Ağları Uygulamalarının Gerçekleştirilmesi”, KOSGEB AR-GE – İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Proje Yürütücüsü

 

2015 Ocak

Gazi Üniversitesi, Teknoloji Transfer Ofisi, II. İş Fikri Yarışması, İkincilik Ödülü

 

2015 Nisan

III. Girişim Kampüsü, Genç Girişimcilik Kategorisi, Birincilik Ödülü

 

2015 Haziran

“WiSeN”, Türk Patent Enstitüsü, Marka Belgesi

“Yeni Bir Kablosuz Sensör Düğümü Yapılanması”, Türk Patent Enstitüsü, Patent Başvurusu

 

Ayrıca bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı, JCI – Junior Chamber International (Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler) Derneği Türkiye Şubesi tarafından düzenlenen, Türkiye’nin alanında en eski sosyal sorumluluk ve toplumsal farkındalık projelerinden biri olan, Türkiye tarafından bu yıl 20.si gerçekleştirilen dünyanın en prestijli ödüllü “Ten Outstanding Young Persons Of the World” programının Türkiye finalleri olan TOYP – Türkiye’nin On Başarılı Genci projesi, “Kişisel Başarı” kategorisinde birinci seçilmiştir. Projenin uluslararası ayağında da ülkemizi temsil edecektir.

 

Özetle, Kablosuz Sensör Ağlarını düşük maliyetle beraber insanların hayatlarını kolaylaştırması, kalite sunması, bununla birlikte Türkiyede Kablosuz Sensör Ağları uygulamalarını gerçekleştirebilen kapsamlı bir şirket olmamasından dolayı bu şirket kurulmuştur.

 

2014 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile kurulan şirketimiz bünyesinde uzman ve deneyimli kadromuzla gelişen teknolojileri sizlerle buluşturmak temel faaliyet alanımızı oluşturmaktadır.

 

Bununla birlikte Mobil, Web ve Elektronik alanlarında şirketimiz hizmet vermektedir.

Kataloğumuza ulaşmak için Tıklayınız